2021’de Yalova’da Büyük Dönüşümün Adımları Atıldı

Diğer Haberler

Yalova’da 2021 yılında 168 inşaat ruhsatı, 72 asansör tescil belgesi, 15 istinat duvarı olmak üzere tanzim edilen toplam ruhsatlar 329 olarak kayıtlara geçti. 301 kişiye İmar Durum Belgesi verilirken, 894 resmi kurum, kurum içi ve vatandaşlara dönüş yapıldı.

260 imar onaylı işyeri açma ve çalışma raporu düzenlendi. 1250 kişiye adres kayıt yazısı verildi. Yine 2021 yılı içerisinde zemin ve temel etüt raporu inceleme ve değerlendirmeleri yapıldı. Bu kapsamda 221 adet taşınmaza ait zemin ve duvar temel etüt raporu incelenerek, onaylandı.

Büyük Dönüşüme Start Verildi

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Yalova Belediyesi ve TOKİ işbirliği ile Yalova’da büyük dönüşüm için çalışmalar başlatıldı. 2020 yılında Yalova’da ilk kez açılan Kentsel Dönüşüm Ofisi ile vatandaşlar süreci yetkililerden dinledi. 2021 yılı içerisinde hak sahipleri ile görüşmeler yapılarak, kentsel tasarım projeleri anlatıldı. “Her Yıl 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi” kapsamında Yalova’da yapılacak olan 300 konut için çalışmalar başlatıldı.

- REKLAM -
- REKLAM -
Son Eklenenler

İstanbullular bu festivalde unutulmaz anlar yaşadı

Ataşehir Belediyesi’nin bu yıl yedincisini düzenlediği “Kardeş Kültürlerin Festivali” değerli sanatçılar Latif Doğan ve Koray Avcı’nın konserleriyle sona erdi....
- REKLAM -

Diğer Haberler

- REKLAM -