Büyükakın, üniversiteli gençlerle geleceğin Türkiye’sini konuştu

Diğer Haberler

KOCAELİ – Üniversiteli gençlerle bir araya gelen Başkan Büyükakın, “Biz gençlerimizin ne kadar güçlü bir vizyon ve ufka sahip olduğunu gayet iyi biliyoruz’’ dedi

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, TÜGVA Kocaeli İl Temsilciliği tarafından organize edilen programda üniversiteli gençlerle buluştu. Tecrübelerini gençlerle paylaşan, sorulan tüm sorulara içtenlikle cevap veren Başkan Büyükakın, “Gençlerle her buluşmamızda, her sohbetimizde ülkemizin geleceğine dair umutlarımız daha da artıyor. Hiç şüphe yok ki, dün kalemle medeniyet inşa eden gençlerimiz, yarın geleceğin kodlarını yazacak ve bundan sonraki başarılarımızda onların imzası olacak” dedi. Tarihten sanata, uluslararası ilişkilerden ekonomiye, yerel hizmetlerden dünyanın yaşadığı sorunlara kadar birçok konunun ele alındığı buluşmayı değerlendiren Başkan Büyükakın, “Büyükşehir Belediyesi olarak milletimizin ruh kökünü diri tutmak için en büyük gücümüz gençlerimizdir. Nesillerimizin birer dava insanı olarak yetişmesi içinde gayret ediyoruz. Bu buluşmaları bu açıdan çok önemli buluyorum” ifadelerini sarf etti.

“DAVA VE MÜCADELE HER BAKIMDAN GENÇLERİMİZE ÖRNEKTİR”

“Tarihimizde ecdadımızın dünya için ortaya koyduğu dava ve mücadele her bakımdan gençlerimize örnektir” diyerek açıklamasını sürdüren Başkan Büyükakın, “Gençlerimizle yakından ilgilenirken diğer bir taraftan da ilim, fikir ve sanat dünyamızın değerlerini onlara aktarmanın çabası içerisindeyiz. Biz bugün gençlerimize yerinizde durmayın geleceğe sağlam adımlarla koşun dedik” diye konuştu. Dünyada sosyal medya ve algı operasyonlarına dönük kara bir propagandanın varlığına da değinildiğini belirten Başkan Büyükakın, “Biz gençliğimize güveniyoruz. Gençlerimizi sınıflandırmanın doğru bir yöntem olmadığını da düşünüyorum. Gençlerimizin Türkiye’nin son 19 yıldaki kazanımları başta olmak üzere her alanda tam bağımsız olma sürecinde içerideki ve dışarıdaki tehlikeleri de yakından bildiğinin de farkındayız. Kendilerini iyi yetiştirmek içinde gayretlerini de takdirle karşılıyorum” ifadelerini sarf etti. 

“GENÇLER ELEŞTİRİN, ELEŞTİRİYE AÇIK VE KARARLI OLUN”

Türkiye’nin dış politikadaki kazanımları başta olmak üzere Savunma Sanayi alanındaki gelişmelerin de değerlendirildiği toplantının ardından yaptığı açıklamada Başkan Büyükakın, “Türkiye’nin farklı gönül coğrafyalarındaki operasyonları batıyı endişelendirmesi, aslında ne kadar doğru işler yaptığımızın da kanıtıdır. Bakın yeni bir ekonomi modeli üzerine ülkemiz çok önemli bir adım attı. Daha güçlü Türkiye için Cumhurbaşkanımız liderliğinde çok önemli mesafeler alınıyor” dedi. Gençlere, ‘’Eleştirin, eleştiriye açık ve kararlı olun” noktasında da tavsiyelerde bulunan Başkan Büyükakın, başarının arkasındaki gücün çalışmak olduğunu dile getirerek, “Tarihsel bir bilinç geleceğe dair büyük önem taşımaktadır. 2053 ve 2071 Türkiye’sinin mimarları siz olacaksınız. Aramızda olan olmayan ülkemizin ve şehrimizin tüm gençlerini, ilime, bilime, araştırmaya gönül veren gençlerini selamlıyorum. Gençlerimizden vizyon ve ufuk çizmek yerine, kısır gündemlere alet etmeye çalışanlara fırsat vermemesini de isterim” diye konuştu. 

“NE KADAR GÜÇLÜ BİR VİZYONA SAHİP OLDUĞUNU GAYET İYİ BİLİYORUZ”

TÜGVA Kocaeli İl Temsilcisi Yasin Kaplan ve önceki dönem il temsilcisi Muhammed Hanifi Akbulut’un da yer aldığı buluşmada, “Gençlerimize inanıyoruz” diyerek onlardan beklentilerini ifade eden Başkan Büyükakın, “Biz gençlerimizin ne kadar güçlü bir vizyon ve ufka sahip olduğunu gayet iyi biliyoruz. Onlar da, ‘Yapamazsınız, başaramazsınız’ diyenlere Türkiye’nin her alanda yaşadığı gelişmeleri en güzel cevap olarak gösteriyorlar” diyerek sözlerini tamamladı. Buluşma çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

- REKLAM -
Son Eklenenler

Zeynep Bastık Lavanta İşine Giriyor

Yazı konserlerle ve reklam iş birlikleriyle geçiren Zeynep Bastık lavanta yetiştirmek için kolları sıvadı. Urla’daki çiftlik evinin arazisinde bir...
- REKLAM -

Diğer Haberler

- REKLAM -