Dr. Ömer Faruk İşleyen ile Sağlıkta Hukuki Yenilikler: Medikal Malpraktis Mücadelesinde Dernek Gücü

Diğer Haberler

Yüksek Sağlık Hukuku Derneği Başkan Yardımcısı Dr. Ömer Faruk İşleyen ‘Yüksek Sağlık Hukuku Derneği’nin bir parçası olun. Sadece mesleki bir ağın değil, bir dayanışma ve destek hareketinin de üyesi olacaksınız’ dedi.

Yüksek Sağlık Hukuku Derneği Başkan Yardımcısı Dr. Ömer Faruk İşleyen yaptığı açıklamada; ‘Günümüzde sağlık çalışanlarının karşı karşıya kaldığı en karmaşık sınavlardan biri medikal malpraktistir. Biz, Yüksek Sağlık Hukuku Derneği olarak, bu meydan okumalara karşı sağlık çalışanlarımız için sağlam bir koruma kalkanı oluşturmaya kararlıyız. Mesleklerini en üst seviyede icra edebilmeleri için onlara hukuki destek ve yönlendirme sunuyoruz.

Bu bağlamda, derneğimizin gücünü artırmak için sağlık çalışanlarımızın ve avukatlarımızın katılımını her zamankinden daha fazla bekliyoruz. Çünkü medikal malpraktis mücadelesinde başarı, yalnızca derneğimizin mevcut avukat ve uzmanlarıyla değil, aynı zamanda bizlerle çaba ve vizyonu paylaşan yeni üyelerle mümkün olacak.

Dernek olarak, sağlık çalışanlarına yönelik riskleri minimize etmekte çok yönlü bir yaklaşıma sahibiz. Cağdaş eğitim programlarımız ve düzenli seminerlerimiz aracılığıyla, en güncel hukuki bilgileri sunarak, hem sağlık personelimizin hem de hastalarımızın haklarını en iyi şekilde koruma altına almayı hedefliyoruz.

Sağlık profesyonelleri ve avukatlar arasındaki bu güçlü iş birliği sayesinde, medikal malpraktis vakaları karşısında etkili savunma stratejileri oluşturuyoruz. Avukat üyelerimiz, sağlık çalışanlarının haklarını korumak ve onları en iyi şekilde temsil etmek için gereken derinlikli bilgi birikimine sahip ve bütün yönetim kurulu üyeleri bu bağlamda sağlık hukuku uzmanı olarak çalışmaktalar. Yeni katılacak avukat ve sağlık profesyoneli üyeler ile birlikte, bu bilgi birikimi daha da artacak ve hizmet ettiğimiz toplumu daha da güçlendireceğiz.

Siz de uzmanlık alanlarınıza değer katmak, hukuki bir vizyon ile sağlığın geleceğe taşınmasına katkıda bulunmak istiyorsanız, Yüksek Sağlık Hukuku Derneği’nin bir parçası olun. Sadece mesleki bir ağın değil, bir dayanışma ve destek hareketinin de üyesi olacaksınız.

Birlikte, sağlık mesleğinin karşı karşıya kaldığı hukuki zorluklarla başa çıkabilir, medikal malpraktis konusunda hekimleri bilinçlendirebilir ve toplumumuzun sağlığını daha güvenli bir geleceğe taşıyabiliriz’ dedi.

- REKLAM -
Son Eklenenler
- REKLAM -

Diğer Haberler

- REKLAM -