‘E-Oyuncular için platform kuruyoruz’

Diğer Haberler

Aidata Warp Oyun Sistemleri Kurucusu Kaan Tecdelioğlu Türkiye’de e-spor’un gün geçtikçe geliştiğini ve Federasyon kurulması ve oyuncuların lisanslanması için Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın da konuyu ciddiye aldığını açıkladı.

Türkiye’de 2020 yılı Ocak-Eylül ayları arasında 100 bin oyun bilgisayarı satışının gerçekleştirildiği bilgisini veren Kaan Tecdelioğlu, geçen 10 yıl içinde bilgisayar oyunları pazarının ciddi bir ivme kazandığını söyledi.

“Artan yatırımlar, prodüksiyon kaliteleri ve kapsamlarında yeni çığırlar açtı” diyen Kaan Tecdelioğlu, şöyle konuştu: “Bilgisayar oyunları bir bakıma yeni nesil sanat eserleri oldu. Bu projeksiyonda oyunların ve simülasyonların çok da uzak olmayan bir gelecekte yegâne eğlence şekline döneceği beklentisi hayal değil. Diğer yandan ülkemizde e-spor gün geçtikçe gelişiyor. Federasyonun kurulması ve oyuncuların lisanslanması Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın da konuyu ciddiye aldığının bir göstergesi. Zaman zaman büyük çaplı etkinlikler düzenlendiğine de şahit oluyoruz. Bu olumlu hava içinde takım ve oyuncu sayıları gün geçtikçe artıyor. Halihazırda şirketimizde devam eden ve hem yeni başlayanlar hem de profesyonel oyuncuların kendileri için bir yer bulabileceği bir platform çalışması var. Yıl ortasına kadar hazırlıklarımızı tamamlayıp duyurmayı planlıyoruz. Aidata Warp ile profesyonel seviyede oyun deneyimi yaşamak isteyen ve kendi ihtiyaçlarının farkında olan hem yeni başlayanlar hem de deneyimli oyunculara ulaşmak istiyoruz” dedi.

- REKLAM -
- REKLAM -
Son Eklenenler
- REKLAM -

Diğer Haberler

- REKLAM -