Elektrik zamlarının geri alınması için işyerlerini karartacaklar

Diğer Haberler

BURSA – Bursa Cafe-Restaurant, Lokanta, Çay Bahçesi İşletmecileri elektrik zamları nedeniyle 4 Şubat 2022 (bu gece) tarihinde saat 21.00-22.00 arasında işyerlerini karartacaklar.

Bursa Cafe-Restaurant, Lokanta, Çay Bahçesi İşletmecileri adına yapılan açıklamada; ‘Yeni yılla birlikte başlayan ve halen devam eden zamlar karşısında işletme faaliyetlerimizi sürdüremez hale geldik. Yüzde 125 gibi daha önce görülmemiş oranda gelen elektrik zamları nedeniyle işletmeler faturalarını ödeyemez duruma getirilirken, elektrik ve doğalgaz (doğalgaz yüzde 50) zamları sonucunda enerji maliyetlerindeki artış, işletmelerin ödediği kira bedelinin bile üzerine çıkmıştır. Bu koşullarda işletmelerin ayakta kalması gittikçe zorlaşmaktadır. Ülkemizde yaşanan ağır ekonomik kriz nedeniyle, talepte ciddi bir daralma yaşayan kafe, restoran, lokanta vb. işletmeler zamlı maliyetli ürünleri fiyatlarına yansıtamamaktadır. Mekanlar her geçen gün boşalırken, iş yapamazken, zararlar büyümeye devam etmektedir. Pandemi kaynaklı kapatmalar nedeniyle zaten borç ve kredi batağında bulunan yeme-içme sektörü, enerji giderleri ve her alanda gelen zamlar nedeniyle daha büyük bir açmazın içine girmiştir.

Türkiye’nin tamamını ilgilendiren, her haneyi her iş kolunu etkileyen enerji maliyetlerindeki artış, hayat standartlarımızı, ticari faaliyetlerimizi, iş yapma kapasitemizi, verimliliğimizi onarılmaz bir şekilde etkilemektedir. Bu koşullarda işletmelerimizin ayakta durması, bu kışı geçirmesi imkansız hale gelmiştir. İşletmelerimizin devamı için yapılan zamları geri alın.

04.02.2022 tarihinde, saat 21.00-22.00 arasında elektrik zamlarına gelen %125 artış nedeniyle işyerlerimizi karartıyoruz. Kamuoyuna ve misafirlerimize duyurur, desteklerini bekleriz’ denildi.

- REKLAM -
- REKLAM -
Son Eklenenler

Başrolde artık çevik liderler var!

Günümüz iş dünyasının hızla gelişen dinamikleri ve artan rekabet koşulları kurumları “çevik” olmaya zorluyor. “Kriz dönemlerinde kurumunu ayakta tutanlar,...
- REKLAM -

Diğer Haberler

- REKLAM -