‘Gülüş Estetiği Ağız ve Diş Sağlığı Açısından Önemlidir’

Diğer Haberler

Özel Medar Hastanesi Sakarya Ağız ve Diş Sağlığı Dt. Said Behlül Pirinç, Gülüş Estetiği konusunda bilgilendirmelerde bulundu.
 
GÜLÜŞ ESTETİĞİ
Dişlerimizin günlük hayatımızda beslenme ve fonetik fonksiyonları dışında estetik açıdan da büyük bir rol üstlendiğini ifade eden Özel Medar Hastanesi Sakarya Ağzı ve Diş Sağlığı  Dt. Said Behlül Pirinç, “ Gülüş estetiği dendiğinde sadece dişlerin renk ve doğru pozisyonları değil aynı zamanda dudakların konumu ve diş etlerinin görünüşü de önemlidir. Gülüş estetiği veya diğer bir deyişle gülüş tasarımı yapılırken diş tedavileri olabildiğince konservatif, dişler en az şekilde aşındırılarak, koruyucu, uzun dönemde başarılı ve en önemlisi sağlıklı diş ve diş eti profili oluşturmak birinci hedeftir” dedi.
TEDAVİ YÖNTEMLERİ
Gülüş Estetiği tedavisi konusunda günümüzde laminate veneer, zirkonyum kaplama, kompozit lamina’nın en sık ve başarılı olarak kullanılan tedavi yöntemleri olduğunu kaydeden Dt. Said Behlül Pirinç, “Gülüş estetiği sağlanırken her bireye özel bir tasarım oluşturulur. İyi bir gülümsenin altında yüz orta hattına paralel ve simetrik gülme hattı, dudak pozisyonlarına uygun pembe estetik yatmaktadır. Dişlerimizin istenilen beyazlıkta renk uyumu sağlanırken, ışık geçirgenliği de sağlanarak doğal bir görüntü oluşturulur. Dişlerin büyüklüğü ve formları ağız boşluğu ile uyumlu olacak şekilde seçilir” diye konuştu.
AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI
Dt. Said Behlül Pirinç, son olarak ise şunları kaydetti: “Gülüş estetiğinde en önemli noktalardan pembe estetik ise diş etlerinin birbiriyle seviyeli olması ve güldüğümüzde fazla olmayacak şekilde dudak altlarından görünmesini sağlamaktır. Diş hekimliğinin en güzel noktalarından biri olan gülüş estetiği, hem iyi bir gülüşün tamamlayıcısı hem de ağız ve diş sağlığının önemli bir noktası olarak rol almaktadır.”

- REKLAM -
- REKLAM -
Son Eklenenler
- REKLAM -

Diğer Haberler

- REKLAM -