İl Sağlık Müdürlüğü O Haberlere İlişkin Açıklama Yaptı

Diğer Haberler

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü basında yer alan Kocaeli Devlet Hastanesi’nde MR ve BT (Bilgisayarlı Tomografi) cihazlarının hizmet vermediğine ilişkin haberler için açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada ‘Son günlerde basında Kocaeli Devlet Hastanesi’nde MR ve BT (Bilgisayarlı Tomografi) cihazı hizmet vermediğine dair çıkan haberler üzerine açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Türkiye’deki çoğu hastanede olduğu gibi Kocaeli Devlet Hastanesi’nde de bu gibi hizmetler ihalesi yapıldıktan sonra hizmet alım yöntemiyle verilmektedir. Mevcut firmanın sözleşmesi süresi bitmiş olup yeni ihaleyi başka bir firma kazandığından dolayı bu cihazların çıkarılıp yerine yeni cihazların monte edilmesi belli bir süre almaktadır. Ancak sağlık hizmetleri sunumunda herhangi bir aksaklık yaşanmaması için gerekli önlemler alınmıştır. Hali hazırda Kocaeli Devlet Hastanesi bünyesinde ayrıca 1 adet Tomografi cihazı hizmet vermektedir. MR çekimleri için SBÜ Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Alikahya Yerleşkesi, İzmit Seka Devlet Hastanesi ve Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi görüntüleme merkezleri ile gerekli organizasyonlar yapılarak bu hizmetlerin verilmesi planlanmıştır ve verilmeye devam edilmektedir.

Önümüzdeki günlerde yeni cihazlarda kullanıma sunulacak olup görüntüleme hizmetlerinin aksamadan ve kaliteli bir şekilde verilmesine devam edilecektir’ denildi.

 

- REKLAM -
Son Eklenenler
- REKLAM -

Diğer Haberler

- REKLAM -