İstanbul Bağcılar’daki “Aile Okulu”na Ailelerden Yoğun İlgi

Diğer Haberler

Bağcılar Belediyesince düzenlenen ve kursiyerlerin kişisel gelişimlerini desteklemeyi hedefleyen ‘Aile Okulu Projesi’, kursiyerin katılımıyla 4. ayını geride bıraktı.

Bağcılar Belediyesinden yapılan açıklamada, kursiyerlerin hem aile içi bağlarını kuvvetlendirmek hem de kendileri ve çevreleri ile ilgili sorunlarını çözmek amacıyla başlatılan ‘Aile Okulu’nun 4’ncü ayını doldurduğu belirtildi.

Ekim ayından itibaren her hafta sonu Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen programda, psikologlar ve uzman terapistler eşliğinde uygulamalı seminerler yapıldığı aktarılan açıklamada, eğitimlere 18-60 yaş arası gönüllülerin katıldığı kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen uzman klinik psikolog Selçuk Tokaç, katılımcıların kendi iç dünyalarına temas edecek konulara karşı ilgilerinin yüksek olduğunu belirtti.

İnsanların artık kendi hayatları, çocuklukları ve ilişkilerine temas edecek konuları öğrenmek istediğini aktaran Tokaç, ‘Beni en çok sevindiren şey ise ilk haftamızda hiç erkek yoktu. 4. haftamızdan itibaren kadınlar eşleri ve çocuklarını da getirmeye başladı. Hatta bazıları komşularını da getirdi. Kursa katılanlar birbirleriyle de çok iyi anlaşmaya başladılar.’ ifadelerini kullandı.

Tokaç, ‘Aile Okulu’nu ilçeye kazandıran Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir’e teşekkür etti.

Katılımcılara mutlu bir aile için gerekli olan iletişim, problem çözme becerileri kazandırmayı hedefleyen Aile Okulu, Bağcılar Belediyesi bünyesinde 5 ay daha sürecek.

- REKLAM -
- REKLAM -
Son Eklenenler

e-İmza’dan Sonra e-Mühür Geliyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Elektronik Mühür altyapısının tamamlanarak hizmete hazır hale getirildiğini bildirerek, “Elektronik Mühür ile kamu...
- REKLAM -

Diğer Haberler

- REKLAM -