Kendi Dijital Kliniğinizi Oluşturun

Diğer Haberler

Psikologlar ile Psikolojik Desteğe İhtiyaç Duyanları Bir Araya Getiren Yeni Girişim: “Psikolog Merkezi” 

Dijitalleşmenin iletişim süreçlerinin birçok farklı alanına katkı sağladığı günümüzde; Psikolog Merkezi, son derece önemli bir gereksinime yenilikçi ve güvenilir çözümler üretmeyi başarıyor. Murat Elbeye, Murat Kaşlıoğlu, Onur Çetin ve Eyüp Altındal tarafından hayata geçirilen,  Four Interactive bünyesindeki bir sistem olan Psikolog Merkezi; psikologlarla danışanları online ortamda bir araya getiriyor. Temmuz ayında kullanıcılarıyla buluşan bu yeni uygulama; kısa sürede hem danışanlar hem de psikologlar tarafından yoğun bir ilgiye ulaştı. 

Kendi Dijital Kliniğinizi Oluşturun

İnternetteki etkileşimin sürdürülebilirliğinin en güzel örneklerinden biri olan Psikolog Merkezi, psikolojik hizmetlere ihtiyaç duyan insanlarla mesleki donanıma sahip ruh sağlığı uzmanlarını aynı çatı altında buluşturuyor. Söz konusu dijital platform, psikologların abonelik modeliyle kaydolup çevrim içi(online) ya da yüz yüze randevu oluşturmalarına imkân tanıyor. Sade ve işlevsel arayüzüyle kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi de amaçlayan bir web uygulaması olan Psikolog Merkezi, ruh sağlığı uzmanlarının kendi dijital kliniklerini yaratmalarına yardımcı oluyor. Konum esaslı çalışan sistem, bir danışanın mevcut konumunu baz alarak ona en yakından en uzak mesafeye doğru bir uzman listesi oluşturuyor. Psikolojik desteğe ihtiyaç duyan bireyler, psikologmerkezi.com aracılığıyla yakın konumdaki uzmanlarla online terapi ya da yüz yüze randevu alabilirken uzak konumdaki psikologlarla da iletişime geçerek farklı şehirlerdeki psikologlardan da online terapi ile psikolojik destek alabiliyorlar. Online Terapi için tercih ettikleri uzmanın profiline giren danışanlar, uygun gün ve saati seçerek ödeme işlemini tamamlayarak tercih ettikleri uzman ile online terapilerini gerçekleştirebiliyorlar. Seans başarılı şekilde tamamlandığı takdirde de ödeme ruh sağlığı uzmanının banka hesabına aktarılıyor. Psikolog Merkezi çevrimiçi(online) görüşmelerin tamamında kendi teknik altyapısını kullanıyor. Güvenli ve gelişmiş dijital donanımı sayesinde kullanıcılara ileri seviyede erişim imkânı sağlayan uygulama, farklı görüntülü görüşme sistemlerine ihtiyaç duymuyor. 

Terapiye Kolayca Ulaşabilmenin Önemi

Bilişim teknolojilerinin yardımıyla zaman ve mekânın kısıtlayıcılığına takılmadan, insanları çok değerli bir hizmetle buluşturan Psikolog Merkezi, aynı zamanda ruh sağlığı alanında insanların terapi olanağına ulaşabilirliklerini de artırmayı hedefliyor. Son teknolojiye uygun şekilde hazırlanan web altyapısı sayesinde güvenilir bir hizmet sunan Psikolog Merkezi, kişisel verilerin korunmasıyla ilgili tüm yasal mevzuatları da yerine getirerek danışan ve uzman gizliliğine büyük önem veriyor. 

Ruh Sağlığı Tedavisi Lüks Değil, İhtiyaç

Ruh sağlığı tedavisinin lüks değil, ihtiyaç olduğu gerçeğini 21. yüzyılın ağ toplumunun ortaya koyduğu teknolojik gelişmelerden yararlanarak insanlarla paylaşan bu sistem, bu alanda online dünyada dijital elçilik görevini üstleniyor. Toplumsal faydayı birinci önceliği olarak belirleyen ve kurumsal sorumluluk bilinciyle hareket eden Psikolog Merkezi, farklı bakış açılarıyla yepyeni fikirler üretmenin en iyi dijital örneklerinden birini temsil ediyor. Dijital iletişimin sunduğu olanaklarla danışan ve uzman arasındaki fiziki mesafeyi ortadan kaldıran Psikolog Merkezi, ruh sağlığı biliminin mevcut etik değerlerine uygun seanslar gerçekleştirilmesini kendi öz değeri olarak kabul ediyor. Danışanların kişisel bilgilerinin ve seans kayıtlarının korunması konusunda oldukça hassas olan sistem, psikoloji alanında yeni bir iletişim köprüsü kurulmasını sağlıyor.

- REKLAM -
- REKLAM -
Son Eklenenler
- REKLAM -

Diğer Haberler

- REKLAM -