LifeClub, depremzedeler ve yakınlarına özel, ücretsiz “psikososyal destek” hizmeti sunuyor

Diğer Haberler

Türkiye deprem felaketinin yaralarını sarmak için mücadele ederken, ülkece yaşanılan toplumsal travmanın psikolojik etkileri hala devam ediyor. Kimileri bu olumsuz psikoloji ile kendi başa çıkmaya çalışırken, kimileri de profesyonel destek almak için psikologlara başvuruyor. Uzmanlar, depremin yarattığı olumsuz psikolojinin bir süre devam edeceğinin ve iyileşmenin zaman alacağının altını çiziyor. Özellikle depremden birinci derecede etkilenen depremzedeler ve yakınları için profesyonel psikolojik destek almak büyük önem taşıyor.

“İyilik, Sağlık” mottosuyla yola çıkan ve Türkiye’nin ilk kişiye özel bütünsel sağlık yönetimi hizmeti uygulaması olan LifeClub, uzman klinik psikologları ile depremzedeler ve yakınlarına ücretsiz “psikososyal destek” veriyor.

Bu zor günlerde birlik olarak iyileşmenin çok önemli olduğunu belirten LifeClub Sağlıklı Yaşam Hizmetleri Genel Müdürü Elif Elkin, “Son yüzyılın en büyük felaketi ile karşı karşıya kaldık ve bu felaketin yıkımı da ne yazık ki aynı derecede büyük oldu. Kaybettiğimiz canlarımıza başsağlığı, geride kalanlara sabır diliyoruz. Yaşadığımız bu zor dönemde iyileşebilmek için birbirimize destek olmanın gücüne inanıyoruz. Bu nedenle de elimizden gelen tüm imkanlarla, nasıl daha fazla destek olabiliriz diyerek ekibimizle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bu derece yıkım gücü yüksek bir felaketi yaşayanlar için olayın psikolojik travmasını tek başına atlatabilmek de oldukça zor. Bunu bildiğimiz için de ekibimizdeki uzman klinik psikologlar ile istişare ederek psikososyal destek modülümüzü devreye soktuk. Depremzedeler ve yakınları ücretsiz olarak uzman klinik psikologlarımızla online görüşmeler, seanslar gerçekleştirerek destek alacaklar. Tek yapmaları gereken web sitemizde yer alan ‘Sizi Arayalım’ başlıklı formu doldurmak. Onların iyi olabilmeleri için hep yanlarında olacağız.  Tüm Türkiye hep birlikte, el ele iyileşmeye çalışacağız” dedi.

- REKLAM -
- REKLAM -
Son Eklenenler
- REKLAM -

Diğer Haberler

- REKLAM -