Marküteri Parke Genel Özellikleri Nelerdir?

Diğer Haberler

Marküteri parke, evlerde, lüks alanlarda ve kamu alanlarında genel amaç olarak dekoratif bir görünüm sağlamak için kullanım sağlanan zemin uygulamalarından biri olmaktadır. Bu bakımdan son derece popüler bir hale gelen ve şık ve gösterişli bir görünüm kazandıran marküteri parke uygulamaları sayesinde eşsiz bir görüntü elde etmiş olursunuz. Bu bakımdan dikkat çekici ve mükemmel bir sonuç için birbirinden farklı ve şık desenlere ve geometrik şekillere sahip olan marküteri parke uygulamaları mimarlar ve iç mimar kişiler tarafından iş alanlarında çok sık tercih edilen zemin kaplama çeşidi olmaktadır.

 Marküteri Parke Nedir?

Genel olarak hem tarihi geçmişinde hem de bugünkü işçilik alanında dekoratif bir görüntü oluşturmak için çok fazla talep gören marküteri parke çeşitleri ahşaptan elde edilmektedir. Aynı zamanda farklı renklerde olan ağaçların farklı ahşap kaplamalar ile iç içe geçirilmesi şeklinde oluşan bir tür parke çeşididir. Bir sanat çeşidi olan ve özel modeller ile oluşturulan marküteri parke yapım aşamasından sonra bu doğrultuda uygulama yapılan modelin yeniden ortaya çıkması mümkün değildir.

Marküteri Parke

 Marküteri Parke Üretim Özellikleri Nelerdir?

Ahşapta bulunan desenler çoğunlukla farklılık göstermektedir. Buna bağlı olarak da aynı desenin farklı olan başka bir işte oluşturulması neredeyse imkansız bir şeydir. Eski zamanlarda el ile yapılan parke işçiliği bugünlerde teknolojinin gelişmesi ile birlikte lazer kesim makineleri ile yapılmaya başlanmıştır. Tüm bunların neticesinde de daha geometrik şekiller ve de motifler elde edilebilmeye başlanmıştır. Madalyon, göbek, bordür, karo şeklindeki tasarımlar çok sık tercih edilen tasarımlar olmaktadır.

 Marküteri Parke Üretim İçeriği Nedir?

Marküteri zemin uygulamaları tamamen marküteri sanatından esinlenerek, ortaya çıkan bir parke türü olmaktadır. Genellikler kullanım alanları birbirinden farklı olan marküteri parke çeşidi mekanın kullanım amacına bağlı olarak farklı tarza sahip desenlerden ve renklerden elde edilebilmektedir. Bu organik olan desenler genel olarak iç mekanlarda çok şık, gösterişli ve eşsiz bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Ayrıca bunun yanında meşe, dişbudak, doussie, merbau ve benzeri farklı ağaçlardan marküteri parke üretiminde çok farklı ve şık bitkisel tasarımlar da ortaya çıkmaktadır.

- REKLAM -
- REKLAM -
Son Eklenenler

Başrolde artık çevik liderler var!

Günümüz iş dünyasının hızla gelişen dinamikleri ve artan rekabet koşulları kurumları “çevik” olmaya zorluyor. “Kriz dönemlerinde kurumunu ayakta tutanlar,...
- REKLAM -

Diğer Haberler

- REKLAM -