Mustafa Akın Özerdem yenilikçi yaklaşımları ile fark yaratıyor

Diğer Haberler

CHP Şişli Belediye Başkanı Aday Adayı Mustafa Akın Özerdem “Toplumcu Belediyecilik” ve “Kentsel Dönüşümün Finansal Yöntemleri” konusunda yenilikçi yaklaşımları ile fark yaratıyor. 

Şişli Belediye Başkanlığı için aday adayı olan Mustafa Akın Özerdem toplumun tüm kesimlerini kucaklayan bir belediyecilik anlayışıyla Şişli’yi dönüştürmeyi hedefliyor. Özerdem insan odaklı ve toplumcu belediyecilik vizyonuyla yola çıkarak, kentsel dönüşümde hakkaniyetli, insan odaklı ve katılımcı bir yaklaşımla Şişli’yi daha yaşanabilir bir kent haline getirmeyi taahhüt ediyor.

Mustafa Akın Özerdem Şişli Belediyesi Aday Adayı olarak göreve talip olmasının yansıra, kentsel dönüşüm sürecinde sıklıkla göz ardı edilen “Kentsel dönüşümün finansal yöntemleri” konusunda da şeffaf bir belediyecilik anlayışını savunuyor. Şişli’nin kentsel dönüşümde daha adil ve şeffaf bir süreci hak ettiğini belirten Özerdem toplumun tüm kesimlerini kapsayan bir dönüşüm süreci öneriyor.”

Toplumsal belediyecilik anlayışını vurgulayan Şişli Belediyesi Aday Adayı Mustafa Akın Özerdem konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Sürdürülebilir, kucaklayıcı, kapsayıcı belediyecilik anlayışıyla, toplumun her kesimini kucaklayan ve çözüm odaklı çalışmalara ağırlık vereceğiz. Kırmızı çizgimiz, Şişli’yi daha yaşanabilir bir kent haline getirmek ve bu süreci birlikte yönetmek” dedi.

Mustafa Akın Öz Erdem’in toplumun beklentilerini öncelikli tutan ve şeffaf bir yönetim anlayışını benimseyen projeleri, Şişli’nin geleceğine dair umut vadediyor. Kamuoyunu bilgilendirmek ve toplumun nabzını tutmak adına, Özerdem’in adaylık süreci boyunca yaptığı açıklamalar ve projeler dikkat çekiyor.

Mustafa Akın Özerdem; Mübadil bir ailenin ferdi olarak 1963’te İzmir’de doğdu. Bornova Anadolu Lisesi’nin ardından Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümü’nden mezun oldu. 1940’lı yıllarda İstanbul Üniversitesi’nde Felsefe eğitimi alan babasından 75 yıl sonra, kişisel merakı nedeni ile aynı üniversiteden Felsefe diploması aldı. Ülke sorunlarına duyarlı sol görüşlü bir ailenin çocuğu olarak siyasete ilgi duydu. Özgürlükten, bağımsızlıktan ve emekten yana oldu. Babası Mustafa Kemalettin Özerdem’in faili meçhul cinayetle katledilmesi de siyasette aktif rol almasına neden oldu.1999 da Şişli CHP’ye üye olarak aktif siyasetin içine girdi. 2015 Şişli CHP İlçe Yönetimi, 2017 CHP Şişli İlçe Başkanlığı’na aday oldu. 2019 Yerel Seçimlerinde Şişli Belediyesi Aday Adaylığını açıkladı. Aktif siyaset hayatına Şişli CHP’de devam ediyor.

- REKLAM -
- REKLAM -
Son Eklenenler

e-İmza’dan Sonra e-Mühür Geliyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Elektronik Mühür altyapısının tamamlanarak hizmete hazır hale getirildiğini bildirerek, “Elektronik Mühür ile kamu...
- REKLAM -

Diğer Haberler

- REKLAM -