Nazan Öncel kült şarkıları ile Moda Kayıkhane’de

Diğer Haberler

Türk pop müziğinin sevilen ismi Nazan Öncel, 90’lardan bugüne en güzel şarkılarıyla11 Mart’ta Moda Kayıkhane’de olacak. Konserin biletleri Biletinial’da satışa çıktı.

Türk pop müziğin öncü isimlerinden söz yazarı, besteci ve şarkıcı Nazan Öncel, klasikleşen şarkılarıyla 11 Mart Moda Kayıkhane sahnesinde olacak.

“Gidelim Buralardan”, “Erkekler de yanar”, “Aşkım Baksana Bana” gibi şarkılarıyla tüm zamanlara damgasını vuran Nazan Öncel, en sevilen parçalarını Kayıkhane sahnesinde sevenleri için söyleyecek.

Saat 22:00’de başlayacak konserin biletleri ise Türkiye’nin tiyatro, sinema, opera, bale, konser ve spor karşılaşmaları online biletleme platformu Biletinial’da satışa sunuldu. 

6 Şubat 1956 yılında İzmir, Karşıyaka’da öğretmen bir anne ve memur bir babanın kızı olarak doğan Nazan Öncel, sahne ile 1961 senesinde sinema filmi “Acı Tesadüf” ile çocuk yıldız olarak tanıştı. Notayı altı yaşındayken annesi Raziye Hanım’dan öğrenmesiyle ortaokul yıllarında gitar çalıp, şarkı söylemeye başladı.

Nazan Öncel, 1971’de 15 yaşında kurduğu Çılgınlar grubuyla birlikte düğün salonlarında ve festivallerde şarkı söyledi. 1975’te İzmir Radyosu’nun düzenlediği bir şarkı yarışmasında “Annem” isimli bestesiyle katılarak birincilik elde etti. 1978’de ilk 45’lik kaydını gerçekleştiren Öncel, ilk Long Play’i olan “Yağmur Duası”nı 1982’de yayınladı.

Öncel, tümü kendi kaleminden çıkan şarkılardan oluşan “Bir Hadise Var” albümü ile büyük bir çıkış yakadı “Aynı Nakarat”, “Gitme Kal Bu Şehirde, “Âşık Değilim Olabilirim”, “Nokta Nokta” ve “Leylim Yar” gibi şarkılar 90’lı yılların önemli pop klasikleri arasında yerini aldı. 1994 yılında çıkardığı “Aşk Beklemez”, “Geceler Kara Tren”, “Ben Böyle Aşk Görmedim”, “Dillere Düşeceğiz Seninle” gibi şarkılarla büyük beğeni kazandı. ‘’Börekler Açarım” şarkısı radyocular tarafından Türkiye’nin ilk anonim pop şarkısı olarak kabul edildi.

1996 ayında çıkardığı “Sokak Kızı” albümüyle tarzını sertleştiren Öncel, bu albümden çıkan “Sokak Kızı”, “Erkekler de Yanar”, “A Bu Hayat” ve “Bırak Seveyim Rahat Edeyim” gibi parçalarla zirvedeki yerini sağlamlaştırdı. Öncel, bu tarzı 1999’un ocak ayında yayınlanan “Demir Leblebi” albümünde de sürdürdü. Türkiye’ye eşik atlatan ve sosyal sorumluluklara işaret eden bu albüm, yıllar sonra “Göç” ve “Sokak Kızı” albümleri gibi kült olma mertebesine erişti. 21 Mart 2004 tarihinde çok satan “Yan Yana Fotoğraf Çektirelim” albümünü çıkaran öncel, geniş bir dinleyici kitlesine ulaştı.

- REKLAM -
- REKLAM -
Son Eklenenler

e-İmza’dan Sonra e-Mühür Geliyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Elektronik Mühür altyapısının tamamlanarak hizmete hazır hale getirildiğini bildirerek, “Elektronik Mühür ile kamu...
- REKLAM -

Diğer Haberler

- REKLAM -