Sanal Gerçeklik Ortamında Laboratuvar Çalıştayı düzenlenecek

Diğer Haberler

Türkiye’de ilk defa Marmara Üniversitesi tarafından kullanılacak olan Sanal Gerçeklik Ortamında VR Laboratuvarı için düzenlenecek olan çalıştay, 25 Nisan 2023 Salı günü, Marmara Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi Teknoloji Fakültesi Konferans Salonu’nda saat 10.00’da başlayacak.

British Council tarafından desteklenen çalıştayın yürütücülüğü üniversitemizin Nanoteknoloji ve Biyomalzemeler Uygulama ve Araştırma Merkezi (NBUAM) tarafından yapılmaktadır. Marmara Üniversitesi ve University College London ortaklığında 2 yıl süreyle yürütülecek Turkey-UK:3D Printing & Digital Innovation projesi kapsamında düzenlenecek olan çalıştay, hem eğitmenleri hem de öğrencileri içerecek şekilde planlanmıştır. Çalıştayda sanal gerçeklik merkezine erişim sağlanacak, mevcut teknolojik yapının hem eğitmenlere hem de öğrencilere nasıl kullanılacağı konusunda eğitim verilecek.

University College London üniversitesinden Biyomühendislik Profesörü Deepak Kalaskar ve VR Teknolojisi uzmanı ve Kimya Profesörü Stephen Hilton çalıştayın önemli iki konuğu olarak yer alacak. Dr. Stephen Hilton sanal gerçeklik ortamında VR laboratuvarı tanıtımını yapacak ve katılımcılar için VR laboratuvarının deneyimlenmesini sağlayacak. 

Marmara Üniversitesi ve University College London ortaklığında 2 yıl süreyle yürütülecek olan “Turkey-UK: 3DI 3D Printing & Digital Innovation” projesi kurumsal dönüşüme ve Türkiye ve İngiltere’den bilim insanlarının gerçek hayatta olduğu gibi 3D baskı alanında son teknoloji laboratuvarlarda buluşabilecekleri bir Sanal Gerçeklik (VR) Merkezi kurulmasına odaklanmaktadır. Proje aynı zamanda ilgili sektörlerde inovasyon ekosistemlerini güçlendirmeyi, Üniversite ve Sanayi arasındaki bilgi alışverişini ve yerel endüstri gereklilikleriyle uyumlu beceri geliştirmeyi hedefliyor.

Etkinlik Adresi:  Aydınevler, Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi, İdealtepe Yolu No: 15, 34854 Maltepe/İstanbul

- REKLAM -
- REKLAM -
Son Eklenenler

e-İmza’dan Sonra e-Mühür Geliyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Elektronik Mühür altyapısının tamamlanarak hizmete hazır hale getirildiğini bildirerek, “Elektronik Mühür ile kamu...
- REKLAM -

Diğer Haberler

- REKLAM -