SATSO ve Halkbank’tan Tedarik Zincirine Güç Katacak Protokol

Diğer Haberler

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Halkbank arasında imzalanan “Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Anlaşması” kapsamında Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ile Halkbank Bölge Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.

TOBB ve Halkbank arasında gerçekleşen online protokol töreni ile eş zamanlı olarak SATSO Hizmet Binasında gerçekleşen imza törenine Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A.  Akgün Altuğ, Halkbank Bölge Koordinatörü Okan Saraç, Adapazarı Şube Müdür Fatih Uzan ve Erenler Şube Müdür Jale Bayram iştirak etti.

Söz konusu protokol kapsamında satıcı ile alıcı arasında ticari güvenin sağlanması ve tedarik zincirinin de aksamadan işlemesi hedefleniyor.

Tüm SATSO üyelerinin yararlanabileceği anlaşma ile satıcıya tahsilat güvencesi, alıcıya ise 18 aya kadar vade imkanıyla ödeme esnekliği sağlanabilecek.

Halkbank Paraf Ticari Kredi Kartı ile ticaret erbabının finansmana ulaşma sürecinde yaşadığı problemlerin sona ereceğine dikkat çeken SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, tedarik zincirinin sürekliliğini sağlamanın önemine vurgu yaparak şunları dile getirdi.

“Bugün üst kuruluşumuz TOBB öncülüğünde üyelerimiz için yine verimli bir anlaşmaya imza attık. Ticari hayatta alıcı ile satıcı arasındaki güven ortamının ve piyasalardaki tedarik zincirinin verimli bir şekilde işlemeye devam etmesi için önemli bir yol kat ettik.    
Şehir olarak ticareti iyi bilen, uygulayan ve merkezinde yer alan bir iliz. Sakarya’da ticaret uzun yıllar boyunca, güven ortamı içerisinde sorunsuz devam etmiştir. İçinde bulunduğumuz bu zorlu salgın sürecinde de devam etmesi için elimizden gelen her imkanı oluşturmaya devam edeceğiz.

Üyelerimize sunduğumuz bu anlaşma kapsamında satılan ürünün bedeli tahsilat riski taşınmadan Halkbank garantisiyle satıcıya ödenecek ve alıcı da finansman bulma stresine girmeden 18 aya varan vade imkanı ile kolayca bankaya ödemesini gerçekleştirebilecektir.

Odamızın tüm üyeleri, Halk Bankası tarafından ciro ve kredibiliteye göre belirlenecek limitler dahilinde hem satıcı hem de alıcı olarak bu sistemden yararlanabilecek. TOBB logolu olacak Halkbank Paraf Ticari Kredi Kartı, KOBİ’lerimizin finansman maliyetlerinin düşmesine olanak sağlayarak onları yatırım ve üretim için teşvik edecek. Ekonomimizin en büyük çoğunluğunu oluşturan KOBİ’lerimizin ve bununla birlikte de ülkemizin finansal istikrarı daha da güçlenecektir. Anlaşmanın tüm üyelerimize hayırlı olmasını diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Anlaşması ile;

  • Satıcı firmalar, peşin, taksitli veya vadeli mal ve hizmet satışı ve müşterilerin nakit döngülerine göre 4 farklı modelde çoklu vadede POS ile satış yapma imkanı elde edecek.
  • Para transferi, çek, senet, teminat mektubu yerine Paraf Ticari Kredi Kartları ile tahsilatın yapılması sayesinde operasyonel risk ve finansman maliyetleri ortadan kalkacak.
  • Sadece satıcı firma özelinde kullanılabilecek özel Paraf Ticari Kredi Kartı limiti ile satıcı firmaların tahsilatları güvence altına alınacak. Gerektiğinde kapalı devre çalışan, sadece üye iş yerinde geçerli limit tanımı ile müşteri sadakati sağlanacak.
  • POS satışlarından oluşan tutarların teminat olarak kabul edilmesiyle daha uygun maliyetli kredi imkanının yanı sıra muhasebe ve kayıt kolaylığı tanınacak.
  • Alıcı firmalar ise finansmana kolay erişim imkanı sağlarken, maliyetsiz, vadeli mal alma fırsatı elde edecek.
  • Mal ve hizmet alımlarında 540 güne varan taksit, vade veya esnek vade imkanının yanı sıra kredi, çek, senet, teminat mektubu yerine Paraf Ticari Kredi Kartları ile kolay ve uygun maliyetli ticaret imkanı sağlanacak ve nakit taşıma riski gibi operasyonel riskler ortadan kalkacak.
  • Alıcılar, mal alım ve ödeme kayıtlarını düzenli olarak takip etme ve muhasebeleştirme kolaylığı elde edecek.
- REKLAM -
- REKLAM -
Son Eklenenler
- REKLAM -

Diğer Haberler

- REKLAM -