TEKNOFEST – Turizm Teknolojileri Yarışması Başvuruları Devam Ediyor

Diğer Haberler

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali bu yıl 30 Ağustos – 4 Eylül tarihleri arasında millî mücadelenin başladığı şehir Samsun’da, Çarşamba Havalimanı’nda düzenlenecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığının da paydaşı olduğu TEKKNOFEST, her yıl yüzbinlerce gencin başvuruda bulunduğu ve Türkiye’nin en büyük ödüllü teknoloji yarışmalarını bu yıl, 39 ana yarışma ve 97 farklı kategori olarak düzenliyor. Bu yarışmalardan biri de “Turizm Teknolojileri Yarışması”.

Turizm alanında teknoloji entegrasyonunu, tanıtım ve sahip olunan değerlerin farkındalığının artırılmasını, bu alanda kullanılan yöntem ve metotların geliştirilmesini sağlayacak ürünlerin ortaya çıkarılmasını amaçlayan yarışmanın konu başlıkları şöyle;

“Yenilikçi Kültürel Tanıtım” “Güvenli ve Akıllı Otelcilik” “Dijital Kültür Oyunları” “Sesli Turizm Asistanı” “Sanal Cüzdan” ve “Arttırılmış Gerçeklik ile Desteklenmiş Oyunlaştırma Kurgusu”

Yarışmaya, Türkiye ve yurt dışında öğrenim gören lise, üniversite, yüksek lisans ve doktora öğrencileri katılabilecek. Yarışma sonucunda da lise seviyesi için birinciye 15.000 TL, ikinciye 10.000 TL üçüncüye 5.000 TL; üniversite ve üzeri seviye için ise birinciye 20.000 TL, ikinciye 15.000 TL, üçüncüye de 10.000 TL para ödülü verilecek. Yarışma için son başvuru tarihi 28 Şubat 2022.

Detaylı bilgiye  https://www.teknofest.org/tr/competitions/competition/40 adresinden ulaşılabilir.

- REKLAM -
- REKLAM -
Son Eklenenler

İstanbullular bu festivalde unutulmaz anlar yaşadı

Ataşehir Belediyesi’nin bu yıl yedincisini düzenlediği “Kardeş Kültürlerin Festivali” değerli sanatçılar Latif Doğan ve Koray Avcı’nın konserleriyle sona erdi....
- REKLAM -

Diğer Haberler

- REKLAM -