Türkiye’nin en etkin CFO’ları listesinde Boğaziçi mezunları en yüksek oranla ilk sırada

Diğer Haberler
Araştırma ve Danışmanlık Şirketi DataExpert ve Milliyet Executive iş birliğiyle CFO’ların (Mali İşler Müdürü) önemine dikkat çekmek için hazırlanan “En Etkin 50 CFO” araştırmasının sonuçlarına göre Türkiye’nin en etkin 50 CFO’sunun yüzde 16’sı Boğaziçi Üniversitesi mezunu. Boğaziçi Üniversitesi bu oranla Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ile birlikte ilk sırada yer alıyor.

Türkiye’nin finans alanında en önde gelen karar alıcıları, Araştırma ve Danışmanlık Şirketi DataExpert ve Milliyet Executive iş birliğiyle hazırlanan “En Etkin 50 CFO” araştırmasıyla belirlendi. Buna göre en etkin 50 CFO’nun yüzde 16’sı Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi bu oranla Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ile ilk sırada yer alırken, onları yüzde 14 ile İstanbul Üniversitesi takip etti. Listenin yüzde 12’si ise lisans eğitimlerini yurtdışında tamamladı.

Genel olarak yöneticilerin mezun oldukları bölümler arasındaysa yüzde 24 ile işletme en büyük orana sahip oldu. Yüzde 20 ile iktisat ve yüzde 12 ile endüstri mühendisliği de ilk üçte temsil edildi.

Binden fazla şirketin finansal performansları ve bireylerin etkinlikleri değerlendirilerek hazırlanan listede, yöneticilerin yüzde 28’ini kadınlar oluşturdu. Adayların performanslarının danışma kurulu tarafından incelenmesiyle belirlenen En Etkin 50 CFO’ya ödülleri, 22 Şubat’ta İstanbul’da düzenlenecek CFO Summit 2022’de takdim edilecek.

Boğaziçi Üniversitesi mezunu en etkin CFO’larsa şöyle:

Baran Çelik (BÜ’04 Uluslararası Ticaret) – Oyak

Burcu Öztürk (BÜ’00 İktisat) – Mlpcare – Medical Park ve Liv Hastaneler Grubu

Cafer Sadık Abalıoğlu (BÜ’00 İktisat) – Abalıoğlu Holding

Haluk Dortluoğlu (BÜ’95 İşletme) – BİM

Polat Şen (BÜ’13 İnşaat Mühendisliği) – Arçelik

Selahattin Bilgen (BÜ’06 İşletme Yüksek Lisans Programı) – İGA Havalimani İşletmesi

Seyfettin Sarıçam (BÜ’95 Endüstri Mühendisliği) – Eczacıbaşı Holding

Dr. Osman Yılmaz (BÜ’09 Finans Mühendisliği) – Turkcell

- REKLAM -
- REKLAM -
Son Eklenenler

İstanbullular bu festivalde unutulmaz anlar yaşadı

Ataşehir Belediyesi’nin bu yıl yedincisini düzenlediği “Kardeş Kültürlerin Festivali” değerli sanatçılar Latif Doğan ve Koray Avcı’nın konserleriyle sona erdi....
- REKLAM -

Diğer Haberler

- REKLAM -