Tuzla’da yeni eğitim öğretim yılının açılış töreni, Hilmi Sonay İlkokulu’nda yapıldı

Diğer Haberler

Tuzla’da yeni eğitim öğretim yılının açılış töreni, Hilmi Sonay İlkokulu’nda yapıldı. İlk ders zilini çalan başkan Yazıcı, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, toplumda oluşan problemlerin kaynağının eğitimsizlik olduğunu belirterek, “Çözüm de yine eğitimden geçer. Bu yüzden eğitime büyük önem veriyoruz. Tuzla’da kaliteli bir eğitim için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz ” dedi.

İSTANBUL – Tuzla 2023 – 2024 Eğitim öğretim yılı başladı. Tuzla’da yeni eğitim dönemi açılış töreni, Hilmi Sonay İlkokulu’nda gerçekleştirildi. Törene Tuzla Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Çangır katıldı. Törende konuşan Başkan Yazıcı, “Kaliteli bir eğitim öğretim için, elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” dedi.

KALİTELİ EĞİTİM KALİTELİ GELECEK

“Okulların fiziki şartlarından, içinden, eğitim materyalinden, yenilerinin yapılmasından, öğrencilere ve ailelere destekten hatta burslar ve yüksek öğrencilik burslara kadar biz eğitim ve öğretim için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” diyen Başkan Yazıcı, “15 yıl sonraki, 20 yıl sonraki Tuzla’nın muhteşem olabilmesinin tek yolu, bu gençlerimizin muhteşem bir şekilde eğitimi ve gelişmeleriyle beraber geleceği birlikte oluşturmak gerekiyor” şeklinde konuştu.

Törende konuşan Tuzla Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney eğitimin toplumumuzdaki önemine dikkat çekerek, “Velisiyle, öğrencisiyle, öğretmeniyle bir eğitim öğretim yılının açılışı dolayısıyla bir araya geldik. Okulların açılışları yeni eğitim öğretim yılının başlangıcı yeni bir düzen demektir. Herkes tatilini, iş planlarını, yaşam tarzını okulların açılışına göre eğitim öğretime göre yapar. Aslında bu bizim toplumumuzun eğitim ve öğretime verdiği önemin de bir göstergesidir” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Metin Çangır da konuşmasında, Tuzla’daki okulların fiziki şartlarının iyileştirilmesine ve eğitime verdiği destekten dolayı Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür etti.

Öğrencilerin gösterileri ile devam eden törenin ardından sembolik olarak ders zili çaldı ve öğrenciler ilk ders için sınıflarındaki yerlerini aldı.

- REKLAM -
- REKLAM -
Son Eklenenler
- REKLAM -

Diğer Haberler

- REKLAM -