Yavuz: Milletimizin teveccühü ile Cumhurbaşkanımız tekrar seçilecek

Diğer Haberler

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, “İnşallah milletimizin teveccühü ile Cumhurbaşkanımız tekrar seçilecek ve Türkiye emin adımlarla ilerlemeye devam edecek.” dedi.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) 14 Mayıs için hazırladığı seçim takvimi işliyor. Siyasi partilerce cumhurbaşkanı adaylığı için yapılacak başvuru süresi 23 Mart saat 17.00’de dolacak. Bugün ise AK Parti ve MHP gruplarınca aday gösterilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için adaylık başvurusu yapıldı.

Başvuru için AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, AK Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz, MHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız ve MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay YSK’ya gitti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan için adaylık başvurusu yapılmasının ardından konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz “Seçim süreci hızlı bir şekilde işliyor. İşlemler peş peşe yapılıyor. Bunlardan biri de adaylık için başvuru işidir.  Bu kapsamda son günü beklemeden, zaten hiç tereddüt etmediğimiz adayımız için iki parti olarak başvuruda bulunmuş olduk.” ifadesini kullandı.

Cumhur İttifakı olarak hiçbir tereddütleri olmadığını belirten Yavuz “En başından beri adayımızın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olduğunu vurguladık. İnşallah milletimizin teveccühü ile Cumhurbaşkanımız tekrar seçilecek ve Türkiye emin adımlarla ilerlemeye devam edecek.” dedi.

- REKLAM -
- REKLAM -
Son Eklenenler

e-İmza’dan Sonra e-Mühür Geliyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Elektronik Mühür altyapısının tamamlanarak hizmete hazır hale getirildiğini bildirerek, “Elektronik Mühür ile kamu...
- REKLAM -

Diğer Haberler

- REKLAM -